Graviola niezbędna w walce z rakiem?

Od lat graviola stosowana była jako lekarstwo. Dzięki bogactwu składników mineralnych oraz witamin, w tym alkaloidów, pomaga w walce z wieloma schorzeniami. Jej niezwykłe działanie wykorzystywane jest także podczas chemioterapii – graviola „zabija” komórki nowotworowe, hamuje wypadanie włosów i utratę masy ciała, a tym samym korzystnie wpływa na samopoczucie chorego.

Graviola to roślina występująca w Ameryce Południowej i Północnej, na terenach, które są zielone przez cały rok. Owoce flaszowca miękociernistego, bo tak nazywana jest tez graviola, ważą od 3 do 6 kg i osiągają długość nawet 40 cm. Co ważne –właściwości lecznicze wykazują tutaj owoce, liście, korzeń oraz kora. Warto więc wykorzystać tę roślinę w całości.

Właściwości gravioli

Bogactwo witamin z grupy B, witamina C, a także takie składniki mineralne jak żelazo, fosfor, wapń, magnez oraz cynk sprawiają, że jedzenie gravioli przynosi naszemu organizmowi same korzyści. Sok z jej owoców, jak i same owoce stosowane są jako środki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne – są też niezbędne podczas walki z różnego rodzaju pasożytami, jakie atakują organizm. Tym sposobem z wieloma dolegliwościami możemy poradzić sobie w sposób naturalny. Spożywanie gravioli wzmacnia także odporność organizmu, co jest szczególnie ważne jesienią oraz zimą, kiedy to najczęściej chorujemy. Warto stosować ją dla zapewnienia organizmowi prawidłowego poziomu ciśnienia tętniczego oraz cukru we krwi. Nie powinni jej jednak stosować niskociśnieniowcy! Nie zapominajmy o niej także podczas długotrwałego stresu –owoc ten łagodzi rozdrażnienia oraz świetnie uspokaja.

Graviola a walka z rakiem

Graviola nie tylko w pewnym stopniu chroni nas przed rakiem i dobrze jest spożywać ją profilaktycznie, ale i jest niezbędna w walce z nowotworami. Moc gravioli ukryta jest w alkaloidach, których jest źródłem. Co ważne, substancje te „atakują” jedynie komórki nowotworowe – co jest niezwykle ważne, bowiem podczas klasycznej chemioterapii cierpi cały organizm. Jak działa graviola w takim przypadku? Stymuluje układ autoimmunologiczny, dzięki czemu chory zdecydowanie lepiej się czuje i wykazuje dużo więcej siły do dalszej walki z chorobą. Co więcej, poza tym, że człowiek częściowo unika nudności, to dodatkowo graviola hamuje utratę wagi ciała, a także włosów. Zdarza się, że zawarte w gravioli substancje neutralizują komórki rakowe lub hamują ich namnażanie się.

Należy jednak pamiętać, żeby samemu nie decydować się na żadnego rodzaju kurację. Po stwierdzeniu przez lekarza choroby, w tym nowotworowej, dobrze jest oddać się w ręce onkologów – specyfiki takie jak graviola powinny być stosowane jako uzupełnienie leczenia oraz w celu łagodzenia skutków chemioterapii. Jeśli już zdecydujemy się podczas choroby na picie soku, naparu lub spożywanie owoców, nie zapominajmy o skonsultowaniu tego z lekarzem oraz o robieniu badań i kontrolowaniu stanu zdrowia.